Sipariş Telefonları:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

Table \'./cemildemirbas_smmsorular/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1516131900\', \'Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulaması\',\'\',\'\',\'view\',\'http://www.smmmsorulari.net/index.php?option=com_fireboard&catid=25&func=view&id=264&Itemid=62\', \'54.242.250.208\', \'0\')
FireBoard
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulaması (0 inceleyen) 
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulaması
#264
merko (Kullanıcı)
Senior Boarder
Gönderiler: 72
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulaması 7 Yıl, 10 Ay önce Başarı: 0  
Katma Değer Vergisi Kanunu ve uygulaması

Harcamalar üzerinden alınan vergilerde en başarılı sonuçlar Katma Değer Vergisinden sağlanmıştır. Söz konusu verginin nihai tüketiciye kadar yansıtılabilir olması en önemli özelliklerinden birisidir. Özellikle ticari yaşamda kârlı çalışmayı ödüllendiren ve bu durumun mali tablolara da yansıtılmasına olanak sağlayan Tatma Değer Vergisi ülkemizde toplam vergi gelirleri içerisinde de verimlilik açısından en yüksek paya sahiptir.
Katma Değer Vergisinde üretim dağıtım ve hizmet sektörleri her el değiştirme aşamasında vergilendirilmekte işletme girdileri için yüklenilen vergiler Hazineye borçlanılan vergilerden indirilmektedir. (Öncel Kumrulu Çağan quot;Vergi Hukuku Turhan Kitapevi 18. Baskı sf: 401)
Bir başka açıdan Katma Değer Vergisi 1985 yılından itibaren Türk Vergi Sistemi içinde yerini alan ve kısa sürede benimsenerek başarı ile uygulanan bir vergidir.
Ülkemizde Katma Değer Vergisi sistemine geçişi zorunlu kılan nedenler ekonomik ve mali nedenler olmak üzere iki grupta toplanabilir. Ekonomik nedenler yatırımların teşvik edilmesi ihracatın geliştirilmesi sanayi kesimi üzerindeki vergi yükünün azaltılması enflasyonist baskının önlenmesi kaynakların optimal dağılımında uygunluk sağlanması uzmanlaşmanın teşviki ve fiyatlar genel düzeyinin kontrolü şeklinde sıralanabilir. Mali nedenler ise vergi adaletinin sağlanması vergi hasılatını artırması vergi kaçakçılığının önlenmesi vergilemede adaletin sağlanması vasıtasız vergiler sistemini tamamlayıcı niteliği ve diğer ülkelerin vergi sistemleri ile uyum sağlaması olarak açıklanabilir.
Söz konusu vergi 63 ana 28 geçici maddeden oluşmaktadır.
Ancak zaman içinde Katma Değer Vergisi uygulaması gerek uygulanış özelliği gerekse geniş kesimleri ilgilendirmesi açısından üzerinde dikkatlice çalışılması ve her kesimce de bilinmesi gereken bir vergi türü haline gelmiştir.
Değerli meslektaşımız Profesör Dr. Şükrü Kızılot Katma Değer Vergisi Yasasının hukuki özelliklerini söz konusu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten bu yana özellikle zaman içerisinde oluşan yargı kararları ile birlikte en yakından izleyen ve değerlendiren bir bilim adamı olarak quot;Açıklamalı ve İçtihatlı Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulamasıquot;nın 4. baskısını dev bir eser olarak yeniden gün ışığına çıkarmış bulunmaktadır.
1704 sayfadan oluşan ve lüks ciltli olarak gerçekleştirilen bu çalışmanın içinde yer alan açıklamalar yargı kararlarıyla desteklenmiş madde metinlerinin açıklanmasında kullanılan sade dil anlaşılması zor olan metinlerinin kavranmasına neden olmuştur.
Kitapta Katma Değer Vergisi Yasası maddeler itibariyle tek tek ele alınmış ve değişen maddeler ya da bent veya fıkralar da dahil tümüyle ilgili gerekçelere yer verilmiştir. Daha sonra da o maddelerle ilgili genel tebliğlerin numarası ve tebliğin konuyla ilgili kısımları belirtilmiştir.
Maddeler açıklanırken uygulamada karşılaşılan özellikli durumlara değinilmiş örnekler verilmiş ve tartışmalı konulara ilişkin açıklama ve yorumlar yapılmış bu bağlamda da tam anlamı ile duraksama yaratan konular için çözüm önerilerinde bulunulmuştur.
Konular açıklanırken dayanağı olan muktezalara (özelgelere) Danıştay kararlarına ve iç genelgelere bunların tarih ve numaraları dipnot halinde belirtilmek suretiyle metin önerilerinde bulunulmuştur.
Kitabın sonuna eklenen kaynakça ise özellikle okurların kendi sorunlarına yanıt arama aşamasında yol gösterici niteliktedir.
Sayın Kızılotun çok zor ve anlaşılması pek kolay olmayan konuları basite indirgeyerek adeta herkesin anlayabileceği hale getirme özelliği bu çalışması ile daha somut anlaşılabilir hale gelmiştir.
Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Sayın Kızılotun quot;genişletilmiş ve gözden geçirilmiş 4. baskısıquot; gerçekleştirilmiş olan bu çalışması tüm kesimleri ilgilendiren başyapıt olarak da kabul edilecektir.
Sözü edilen çalışmanın quot;Yaklaşım Yayıncılık Sanayi Ticaret AŞnin Yıldızevler Mahallesi 736. Sk. No: 7 Çankaya Konakları A. Blok Çankaya-Ankaraquot; adresinden bizzat edinilmesi mümkündür. Ayrıca elektronik ortamda Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve www.yaklasim.com adreslerini kullanarak da istemin iletilmesi söz konusu olabilecektir.
quot;Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulamasıquot; 1704 sayfalık hacmi ile dev bir çalışmadır. Bu çalışma aynı zamanda uygulamadaki tüm konuları tam anlamıyla okurlarına yansıttığından tüm mali müşavir yeminli mali müşavir stajyerler ile meslek mensuplarını işverenleri profesyonel olarak emeğini değerlendirenleri mesleki sınavlara hazırlananları yakından ilgilendirmektedir.
Yaklaşım Yayıncılıkın adeta 2010 yılı armağanı niteliğindeki olan bu çalışmayı tüm okurlarımıza tavsiye ederiz.
quot;Açıklamalı ve İçtihatlı Katma Değer Vergisi Kanunu ve Uygulamasıquot; kendi alanında Katma Değer Vergisi uygulaması ile iç içe yaşayan ticari ve mesleki faaliyet gösterenler için de yol gösterici bir rehber niteliğindedir.
 
Yetkiliye Raporla   Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın
Eğitim seti siparişleri yalnız web sayfası üzerindeki sipariş formu ile alınmaktadır. Sipariş formunu tam ve eksiksiz doldurunuz.
Müşteri Hizmetlerimiz sipariş formunu doldurduktan sonra sizinle irtibat kuracaktır.

 Adresimiz: 
K.Paşa Cad.No.22 Kartal - İst, TÜM TÜRKİYE'YE KARGO ÜCRETSİZ VE KAPIDA ÖDEMELİ GÖNDERİM , Tek yapmanız gereken sitemizdeki sipariş formunu tam ve eksiksiz olarak doldurmaktır.

Siparişlerimiz hafta içi mesai saatlerinde Aras kargo ile gönderilmektedir. Siparişlerinizi bu kriter doğrultusunda kolayca verebilirsiniz.
TEL: 0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

xxxrape 404 - ÕÒ²»µ½Îļş»òĿ¼¡£

404 - ÕÒ²»µ½Îļş»òĿ¼¡£

ÄúÒª²éÕÒµÄ×ÊÔ´¿ÉÄÜÒѱ»É¾³ı£¬ÒѸü¸ÄÃû³Æ»òÕßÔİʱ²»¿ÉÓá£